جزئیات
تعداد نظرات ارسالي: 0
تعداد بازديد: 43
تاريخ ايجاد: 17/11/13 13:29
نويسنده: سید سلمان نصیرزاده


پیش‌بینی جهش قیمت بیت‌کوین در ۴ ماه آینده

افزایش قیمت بیت کوین در آینده (تا ۴ ماه آینده) تا ۲۷هزار دلار، پیش‌بینی پر سر و صدای تریس می‌یر(Trace Mayer) است. می‌یر، سرمایه‌گذار، روزنامه‌نگار، کارآفرین و متخصص اقتصادی در امور مالی است. او با خرید و فروش بیت کوین به سود کلانی رسیده است.

او از رسانه‌های اجتماعی به عنوان بستری برای ابراز نظرات و پیش‌بینی‌های خود بهره می‌برد. این‌بار نظر او افزایش قیمت بیت کوین در آینده (تا فوریه سال ۲۰۱۸) میلادی تا مبلغ ۲۷۳۹۵ دلار است. می‌یر به کمک شبکه اجتماعی توئیتر به اظهار نظر در این‌باره پرداخته است. او مانند تعداد دیگری از سرمایه‌گذاران عقیده دارد که روند افزایش قیمت و ارزش بیت کوین تا زمستان آتی بسیار قابل توجه خواهد بود.

 آقای می‌یر و پیش‌بینی افزایش قیمت بیت کوین در آینده

افزایش قیمت بیت‌کوین تا فوریه ۲۰۱۸

می‌یر در توئیتر خود نوشته است:

چند ماهی است که قیمت و ارزش بیت کوین در بازار، از ثبات نسبی برخوردار بوده است. اما در ماه‌های آینده ارزش قیمت‌ها با تغییراتی رو به رو خواهد بود و اتفاقات جالب و مفرحی در این زمینه به وقوع خواهد پیوست.

می‌یر در وبسایت خود پادکست‌های معروفی هم در اختیار مخاطبان قرار می دهد. روش تحلیل او در این پیش‌بینی، در نظر گرفتن بازه ۲۰۰ روزه از تغییرات قیمت بیت کوین است. او معتقد است افزایش قیمت تدریجی در این بازه زمانی منجر به رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۷۶۷ دلار خواهد شد و قیمت نسبی بیت کوین ۴/۷۵ برابر می‌شود و به تدریج شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود.

می‌یر از روزهای آغازین شکل‌گیری و پا گرفتن واحدهای پولی دیجیتال در این بازار حضور و فعالیت داشته است. او در روزهای ابتدایی رواج این واحدهای پولی، سرمایه‌گذاری‌هایی در کارنامه اقتصادی خود داشته است. از این فعالیت‌ها می‌توان به سرمایه‌گذاری‌هایی اشاره کرد که زمان خود، ارز رمزپایه فقط ۰/۲۵ دلار ارزش داشت. حضور می‌یر به عنوان اولین افرادی که از فناوری‌های زنجیره بلوکی حمایت می‌کرده است، خود نشان از هوشیاری او در پیش‌بینی‌های لازم برای سرمایه‌گذاری‌ها و روندهای اقتصادی در بازارهای مختلف می‌دهد. همین رویکرد باعث می‌شود که اظهارنظرهای او با دل‌گرمی و اعتماد بیشتری پذیرفته شود.

افزایش قیمت <a href=بیت کوین در آینده" width="700" height="467" />

می‌یر همیشه پیش‌بینی‌ها و راه‌کارهای خوبی در آستین داشته است. از همین رو، پیش‌بینی این بار او نیز مورد توجه قرار گرفته است. در جریان بحران‌های مالی و اقتصادی سال ۲۰۰۸ میلادی، این فرد کتابی الکترونیکی نوشت و از دلایل و اثرات این بحران صحبت کرد. او از طرف‌داران و حامیان روش‌های نوین پرداخت در جهان است و سعی می‌کند با پادکست‌ها، نوشته‌ها و اقدامات مختلف خود به رواج آن در دنیای معاملات کمک کند.

اندک زمانی پس از انتشار این کتاب، او به یکی از مشهورترین بلاگرها تبدیل شد و در وبسایت پرآوازه خود به اشاعه و تبلیغ  فناوری زنجیره بلوکی می‌پرداخت. او معتقد است پول به شکل‌های سنتی‌اش هیچ‌گاه در اختیار مردم قرار نگرفته‌است و این حاکمان مختلف بوده‌اند که از پول مردم سؤاستفاده می‌کردند اما بیت کوین به همه امکان می‌دهد تا مالک پول خود باشند.

این نظر جای تامل بسیار دارد و تا حدود زیادی صحیح و معقول به نظر می‌رسد. در هر حال تجربه و رویکردهای موفقی که می‌یر داشته است، این‌بار نیز منجر به برآوردی جالب توجه و احتمالا صحیح شده است. موضوع این است که افزایش ارزش بیت کوین در ماه‌های آتی سال به طور قطع مطابق پیش‌بینی‌ها روندی صعودی خواهد داشت. باید دید که کدام رقم برآورد صحیح‌ترین بوده است.

نظرات سایر متخصصان درباره افزایش قیمت بیت کوین در آینده

افزایش قیمت <a href=

می‌یر تنها کسی نیست که در زمینه افزایش ارزش بیت کوین اظهارنظرهای خود را ارائه داده است. سرمایه‌گذاران خصوصی گوناگونی در این زمینه همین روند را پیش‌بینی کرده‌اند. رقم پیشنهادی سایرین به اندازه آنچه می‌یر برآورد می‌کند نیست. متخصصان معتقدند که در ۴ تا ۱۰ ماه آینده، تغییرات و رخدادهای گوناگونی درجریان خواهد بود.

با در نظر گرفتن عناصر مختلف و تغییراتی که در بازار در جریان است، کارشناسان اقتصادی و متخصصانی نظیر می‌یر و نووگراتز خبر از افزایش چشم‌گیر قیمت بیت کوین تا فوریه سال آینده می‌دهند.

باید صبر کرد و دید که نظرات می‌یر به درستی به وقوع خواهند پیوست یا خیر. شاید رقم برآورد می‌یر کمی عجیب‌تر و بلندپروازانه‌تر در نظر گرفته شده است اما سایر اهل فن نیز فکر می‌کنند که در طول ۶ تا ۱۰ ماه آتی، احتمال افزایش قیمت بیت کوین در آینده تا ۱۰هزار دلار نیز ممکن و شدنی خواهد بود.

در روزهای اخیر اخبار مختلف، نشان می‌دهد که افزایش قیمت بیت کوین ارزش آن را به ۵۲۲۰ دلار رسانده است. یعنی نسبت به قیمت قبلی آن ۴۷۸۰ دلار، ۸ درصد افزایش داشته است. روند رو به رشد تقاضا از جانب تجار ژاپنی و امریکایی در این افزایش ارزش بیت کوین بی‌تاثیر نبوده است. تغییرات هاردفورک و سافت‌فورک در نوامبر نیز از دلایل دیگر این افزایش است.

افزایش قیمت <a href=

همان‌طور که گفته شد یکی از دلایل افزایش قیمت استقبال تاجران و فعالیت‌های بازرگانی امریکایی‌ها و ژاپنی‌ها از بیت کوین در مدت اخیر است. بیت کوین نیز مانند سایر ارزها از قاعده ای کلی مستثنی نیست: خرید این ارز باعث بالا رفتن قیمت آن می‌شود.

وضع قوانین مختلف در صرافی‌های ژاپن و تصمیمات مختلفی که در سازمان‌های بورس و اوراق بهادار کشورها گرفته می‌شود بر نوسانات قیمت بیت کوین، تاثیرگذار هستند اما به طور کلی تجزیه و تحلیل قیمت‌های ارز رمزپایه دشوار است زیرا اصول خاصی برای تحلیل‌گران در پیش‌بینی روندها وجود ندارد. در هر حال سرمایه‌گذاری و هوشیاری در این بازارها می‌تواند کلید اصلی موفقیت افراد در زمینه معاملات ارز رمزپایه باشد. برای نمونه خرید بیت کوین در آغاز راه آن با قیمتی اندک، اکنون می‌تواند کسانی که سرمایه‌گذاری روی آن را جدی گرفتند، به موفقیت و سودی قابل توجه برساند.

تصور کنید که در آغاز ارزش قیمت بیت کوین در مقایسه با حال و روند صعودی رشد آن در چندماه اخیر چه نتایج موفقت‌آمیزی بر سرمایه‌گذاران دوراندیش آن خواهد داشت. آنچه پیش‌بینی تریس می‌یر را قابل اتکا می‌سازد، سابقه درخشان او در موارد مشابه است. ضمن اینکه این‌بار او آخرین فردی بوده است که در میان متخصصان، کارشناسان و سرمایه‌گذاران مختلف این پیش‌بینی مبنی بر افزایش قیمت بیت کوین در آینده را مطرح کرده است.

با وجود احساس خلا و فقدانی که در مورد وجود تحلیل‌های سیستماتیک در حوزه ارز رمزپایه احساس می‌شود، هم‌چنان توجه به راه‌کارها و پیش‌بینی‌های متخصصان و افراد باتجربه‌ای مانند می‌یر در این زمینه راه‌گشا خواهد بود. باید صبر کنیم و ببینیم که برآورد قیمت و پیش‌بین افزایش قیمت بیت کوین در آینده ، این‌بار از جانب می‌یر و هم‌قطارانش چگونه پیش خواهد رفت.


js