تعداد نظرات ارسالي: 0
تعداد بازديد: 30
تاريخ ايجاد: 17/10/11 09:26
نويسنده: سید سلمان نصیرزاده


عرضه 10 درصد غپاذر در روزها آتی ...

"غپاذر" دومین شرکت تولیدکننده لبنی است که به تاسیس و بهره برداری رسیده است

ظرفیت این کارخانه در ابتدا دریافت 20 تن شیر خام روزانه بود که با اجرای طرح تغذیه رایگان در سال های 55 و 56 احساس نیاز به افزایش ظرفیت ایجاد و کارخانه جدیددر سال 57 جهت دریافت روزانه 150تن شیرخام به بهره برداری رسید.

در سال 70 اقدام به احداث سالن پنیر جهت تولید پنیر پاستوریزه شد تا مازاد شیر به پنیر تبدیل شود.همچنین در سال 73،سالن دوم پنیر به بهره برداری و ظرفیت دریافت شیرخام روزانه به 100 تن به روش نیمه صنعتی رسید.

شرکت در سال 76 یکی از کارخانجات تولید پنیر به روش صنعتی را در برنامه قرار داد. در حال حاضر 40 نوع محصول از انواع شیر کامل و طعم دار،دوغ،پنیر،خامه و ... در سبد تولیدی قرار دارد.

محصولات این شرکت در حال حاضر با ظرفیت تولید500 تن شیر بطور روزانه علاوه بر اینکه بازارهای داخلی استان های همجوار را تامین می کند، محصولات دوغ،ماست،پودر آب پنیر،شیر،پودرشیر خشک و ... را به کشورهای هدف از جمله عراق،افغانستان،پاکستان،روسیه ،آذربایجان و قطر صادر می کند."غپاذر" بزرگترین تولید کننده شیرخشک در منطقه شمال غرب ایران است

  سود هر سهم سال مالی جاری را 332 ریال که در 6 ماهه اول سال میزان 163 ریال معادل 49 درصد ان محقق شده است.

 "غپاذر" در 2 بخش شرکت بازارگسترپگاه منطقه یک دارای 18.75 درصد و در شرکت کشت و صنعت پگاه سلماس دارای 17 درصد سهام است که جزو سرمایه گذاری های بلند مدت شرکت محسوب می شوند.

عمده فروش محصولات معادل 85 درصد در استان و 15 درصد خارج از استان انجام می شود.همچنین از طریق شرکت بازرگانی شیر ایران،صادرات به مقاصد گرجستان،عراق ،پاکستان، قطر و ...صورت می گیرد.