تعداد نظرات ارسالي: 0
تعداد بازديد: 24
تاريخ ايجاد: 17/10/11 09:16
نويسنده: سید سلمان نصیرزاده


نماد نطرین در راه عرضه اولیه ....

تاریخچه مجموعه گلریز قم

مقدم با بیان اینکه این شرکت یکی از 12 واحد تولیدی گروه گلریز قم است،گفت: گلریز قم فعالیت را  از سال 73 در حوزه تولید در 4 صنعت پتروشیمی، نساجی،کاغذسازی و بسته بندی شروع کرد.

وی افزود: مالکیت این 12 واحد تولیدی به غیر از کاغذپارس که در ان 51 درصد سهام متعلق به محمد مقدم و مابقی در بورس عرضه شده،مربوط به خانواده مقدم است.

معرفی شرکت

این مقام مسئول در خصوص معرفی شرکت اظهار داشت: عطرین نخ قم به عنوان بزرگترین و متنوع ترین واحد انواع نخ های پلی استر خام و تابیده از سال 84 از نظر ظرفیت وارد فعالیت شده و تمام تلاش را جهت استفاده از ماشین آلاتی که در کیفیت تولیدات و به روز رسانی نقش موثر دارند به کار بسته است.

مقدم با اشاره به اینکه شرایط تهیه تمام نخها از نظر استحکام و ظرافت در داخل وجود دارد،ادامه داد: به جهت ارتباطات مستحکمی که با منابع تامین کننده مواد در شرق آسیا و اروپا وجود دارد،به راحتی می توان از خدمات ارزی و واردات مواد اولیه استفاده کرد اما شرکت در حال حاضر شرایط سیاست گذاری آن را ندارد.

اطلاعات مالی و عملیاتی

احسان صابری نایب رییس هیات مدیره میزان فروش خالص در سال 95 را 44 میلیارد تومان به همراه سود خالص 7.5 میلیارد تومانی عنوان کرد و گفت: در سال گذشته برای هر سهم 508 ریال سود محقق شد.

وی با اعلام براورد 50 میلیارد تومانی فروش در سال جاری، میزان سود خالص را نیز 6 میلیارد تومان در سال جاری پیش بینی کرد.

صابری میزان سود پیش بینی شده به ازای هر سهم را در صورت های مالی،597 ریال عنوان کرد که شرکت در 3 ماهه سال جاری توانسته 170 ریال سود برای هر سهم معادل 28 درصد است که میزان سود پیش بینی شده در 3 ماهه نخست سال را بطور کامل پوشش داده است.

 در حال حاضر این شرکت دارای بیشترین ظرفیت فروش بین همه رقبا در ایران هستیم. 8 درصد ظرفیت فروش هم از صادرات به کشورهای آذربایجان، قزاقزستان، تاجیکستان، ترکیه، عراق، افغانستان ،لتونی و کرواسی حاصل می شود.تقریبا 50 درصد محصولات انحصاری هستند.

رییس هیات مدیره در خصوص برنامه افزایش سرمایه نیز عنوان کرد: این برنامه در آینده شرکت وجود دارد اما زمان آن مشخص نیست.همچنین افزایش طرح توسعه نیز در برنامه است که به موقع اعلام خواهد شد.