جزئیات
تعداد نظرات ارسالي: 0
تعداد بازديد: 82
تاريخ ايجاد: 17/09/19 09:56
نويسنده: سهرابی


اختلاف نظر اقتصاددانان و سرمایه گذاران بر سر روند قیمت طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که اکثر کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد، سرمایه گذاران بین المللی اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش 14 کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی این هفته شرکت کرده اند که از این تعداد 7 نفر معادل 50 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده اند. 6 نفر معادل 43 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت کاهش خواهد یافت و یک نفر معادل 7 درصد نیز اعلام کرد قیمت طلا بدون تغییر خواهد بود.

به اعتقاد فیل فیلین تحلیلگر ارشد موسسه پرایس فیوچرز، برگزاری نشست هفته اینده فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

وی افزود: به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در شرایط کنونی به خصوص پس از وقوع طوفان ایرما تصمیمی برای افزایش نرخ بهره نداشته باشد. این مساله به ضرر ارزش دلار و به نفع قیمت طلا خواهد بود.

این تحلیلگر اقتصادی گفت: تنش های مربوط به کره شمالی نیز می تواند عامل مهمی برای قیمت جهانی طلا در هفته آینده باشد. به نظر می رسد تنش های سیاسی بین المللی هنوز کاهش پیدا نکرده و تشدید تنش ها بین آمریکا و کره شمالی می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت طلا شود.

البته برخی تحلیلگران بین المللی بر این باورند که واکنش بین المللی به شلیک موشکی کره شمالی موجب افزایش قیمت طلا نشده و بازارهای بین المللی تمرکز زیادی روی آمارهای تورم در آمریکا داشته اند.


js